Rus özel birliklerinden Kafkaslarda operasyon, 13 ölü

71

İnguşetya Cumhurbaşkanı Yunus-bek Yevkurov’a düzenlenen intihar saldırısının ardından, Rus özel birlikleri bölgedeki operasyonlarını hızlandırdı. Hafta sonunda gerçekleştirilen operasyonlarda Çeçenistan’da 8, Dağıstan’da da 5 militan öldürüldü.

Rusya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de polisin bir aracı durdurmak istediği, araçtan ateş edilmesi üzerine çıkan çatışmada 3 militanın öldüğü belirtildi. Bakanlık, Grozni’nin farklı iki bölgesinde çıkan olaylarda da 5 militanın öldüğünü kaydetti.

Çeçenistan’ın komşu cumhuriyeti Dağıstan’da benzer bir aracı durdurmak isteyen polise araçtan ateş edildiği, bunun üzerine çıkan çatışmada araçta bulunan beş kişinin de öldüğü belirtildi.

Moskova, Cihan
YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.