Grip salgını seçim ertelettiriyor

2

Ukrayna'da grip salgınının kontrol altına alınamaması halinde ocak ayında yapılması planlanan devlet başkanlığı seçimlerinin mayıs ayına ertelenebileceği belirtildi.

Devlet Başkanı Victor Yuşçenko'nun özel kaleminden Ihor Popov, Ukrainska Pravda'nın internet sitesinde yer alan yazısında, Başbakan Yulia Timoşenko hükümetini grip salgını konusunda yeterli tedbirleri almamakla suçladı.

Hükümetin acil durum ilan etmeden bu salgın sürecini yönetebilmesini ümit ettiklerini belirten Popov, grip salgını nedeniyle siyasi mitingler gibi toplanmaya yasak getirilirken adil bir seçimin nasıl yapılabileceğini sordu.

Acil durum ilan edilmesiyle seçimin erteleneceğini belirten Popov, 30 Mayıs'ın yeni bir seçim için alternatif tarih olabileceğine dikkati çekti.

Zaman
YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.