Moskova’da kaçak göçmen işçi operasyonu; 3 bin 461 işçi gözaltına alındı

12

Moskova’da kaçak işçilerle ilgili operasyona hız verildi. Yerli işçi çalıştırılmasının teşvik edilmesi ve Çerkizovski pazarının kapatılması ile bağlantılı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 461 kaçak işçi göz altına alındı.

 

Rus polisi ve Rusya Federal Göçmen Servisi’nin bir hafta boyunca sürdürdüğü ‘Kaçak Göçmen’ adı verilen operasyonlarda, Moskova ve çevresinde kaçak olarak çalıştığı tespit edilen 3 bin 461 işçi yakalandı. Operasyonlar Moskova şehir merkezinin dışında, Mitishinski, Podolsk, Ramenski, Naro-Fominsk, Domodedovo, Balashiho ve Himki bölgelerinde gerçekleştirildi.

 

İnterfaks haber ajansına açıklamada bulunan Federal Göçmen Servisi, yakalanan kaçak işçilerden 110’unun sınır dışı edildiğini belirtti. Federal Göçmen Servisi Basın Bürosu açıklamasında, “Yakalanan kaçak göçmenlerin en az yarısı sınır dışı edilebilir. Operasyonlar 677 farklı bölgede gerçekleştirildi.” bilgisini verdi. Büro kaçak işçilerin yoğun olarak bulundukları Pazar, ticaret bölgeleri ve inşaat alanlarına yönelik operasyonlarına devam edeceklerini belirtti.

Moskova, Cihan