Tekstilcilerden Putin'e açık davet

1

Osmanbeyli İşadamları Derneği (OTİAD) ve Merterli İşadamları Derneği (MESİAD), İstanbul'a gelmesi beklenen Vladimir Putin'i, Osmanbey, Laleli ve Merter'e davet etti.

OTİAD Başkanı Serhat Çetinkaya ve MESİAD Başkanı Ercan Tan imzalı ortak yazılı açıklamada, Vladimir Putin'in ziyaretinin tekstil açısından da önem taşıdığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

 

''Türkiye'nin moda ve marka üreten merkezleri Osmanbey, Laleli ve Merter olarak, Putin'in Türkiye'ye gelişini, Rusya ile ilgili hazır giyim ticaretimiz için yeni bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Bunun için tekstil dernekleri olarak işbirliği yaparak, Putin'i iş merkezlerimize, bütün markalar ve toptancılar olarak beklemekteyiz.''

 

Ziyaretin, Türkiye ve Rusya'nın işbirliğini daha da güçlendireceğine, iki ülkenin birbirini anlamasında daha etkili olacağına ve gelecek adına olumlu adımlar atılmasına vesile teşkil edeceğine işaret edilen açıklamada, ''Bu ziyaretten kazanan Rusya ve Türkiye olacaktır. Osmanbey, Laleli ve Merter olarak bu konuda İstanbul'un çeşitli yerlerine ilanlar asarak Rus lider Putin'e davetimizi yineleyeceğiz'' denildi.

AA