Kabartay-Balkar Cumhuriyeti’nde, Boran Tekstil 500 Rus vatandaşına ekmek verecek

20

Rusya’ya bağlı Kabartay-Balkar Cumhuriyeti’nde Türk Boran Tekstil fabrikası açıldı. Açılış törenine Kabartay-Balkar Cumhurbaşkanı Arsen Kanokov ve Boran Tekstil Şirketi Başkanı Boran Şık katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Kanokov, Türk Boran Tekstil firması olarak bölgede çok önemli yatırım yaptıklarından dolayı işadamı Şık’â şükranlarını sundu. Kanokov, “Küresel ekonomik mali kriz ortamında yeni işletmenin açılması çok memnun verici bir olay. Türkiye’nin Kayseri kentine ziyaret ettiğimizde Boran Tekstil şirketiyle tanışma fırsatı olmuştu. Türk işadamlarının bölgemizde yatırım yapması yönünde duyurduğumuz davete böyle bir kısa zamanda yanıt vermeleri de mutluluk kaynağı.” dedi.

Türk işadamı Şık da yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Kanokov’un önerisi üzerine bölgede yatırım yaptıklarını anlattı. Şık, “Biz gece gündüz çalışacağız, hatta Cumartesi ve Pazar günleri de. Kazandığımız her şey de burada kalacak. Gelecekte de 300 kişilik yeni bir işletme açmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu. Yılda 15 milyon dolar tutarında bir milyon yün ceket üretecek fabrikada, 500 kişi çalışacak.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan