İş Bankası Rusya'da bir banka satın alacak

0

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Rusya'da bir banka alımını tamamlamak üzere olduklarını, burada almayı arzu ettikleri banka üzerinden de Rusya Federasyonunun tüm diğer ülkelerine yayılmayı amaçladıklarını bildirdi.

Anadolu Ajansı'na özel açıklamalarda bulunan Özince yurtdışı faaliyetlerine ilişkin yaptığı açıklamada Rusya'da bir banka alımını tamamlamak üzere olduklarını belirtti. Rusya pazarının, diğer ülkelere göre çok daha büyük olduğunun altını çize Özince ''Rusya çokdaha olgun bir pazara sahip. Orada, özellikle Türkiye'den çok farklı kültürde olan bir coğrafyada yerel personele de ağırlık vermeden birşey yapmak pek kabil değil." diye konuştu.

Rusya'da 1000 civarında bankanın olduğunu kaydeden Özbince "Rusya çok büyük bir ülke olduğu için buradaki hareket tarzımız biraz farklı. Rusya'da almayı arzu ettiğimiz banka üzerinden de Rusya Federasyonunun tüm diğer ülkelerine yayılmayı amaçlıyoruz. Rusya ile beraber 5 ülke federasyon üyesi. İmkan olursa Rusya'da alacağımız bankanın şubelerini açmayı arzu ederiz.'' şeklinde konuştu.

 

Editör: Haberrus