TBMM'den Rusya'nın nükleer santral kurması ile ilgili kanun tasarısına onay

2

TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, Türkiye ile Rusya arasında Akkuyu'da nükleer santralin kurulması ve işletilmesiyle ilgili anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı kabul edildi.

TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, Akkuyu'da kurulacak nükleer santral anlaşmasının yanı sıra 4 uluslararası  anlaşma daha kabul edildi. Bu anlaşmalar şöyle:

Nükleer Enerjinin Barışçıl Amaçlarla Kullanımına Dair Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında Nükleer Bir Kazanın Erken Bildirimine ve Nükleer Tesisler Hakkında Bilgi Değişimine Dair Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Ürdün Haşimi Krallığı Arasında Serbest Ticaret Alanı Tesis Eden Ortaklık Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Arap Devletleri Ligi Arasında Türkiye'de Bir Misyon İhdas Edilmesine İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.

Hamza Erdoğan, Ankara, Cihan