Türk turizm işletmeleri St. Petersburg pazarına açılıyor – ÖZEL

3

Rus turistlerin birinci destinasyon merkezi olarak gördükleri Türkiye, Rusya pazarında etkinliğini artırmayı sürdürüyor. 30 milyon turist hedefi çerçevesinde yurt dışı tanıtım atağına geçen Ankara’nın Rusya’dan hedefi kısa vadede 4 milyon turiste ulaşmak. Bir iki ay içinde Duma’dan geçmesi beklenen vizelerin kaldırılması ile ilgili uygulama Ruslar’ın Türkiye tercihinde önemli etki oluşturacak.

Başkent Moskova’nın dışında başta St. Petersburg olmak üzere Rusya’nın bölgeleri de Rus turizmciler için önemli pazarlar haline geldi. St. Petersburg’da 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen INWETEX Turizm fuarında Türk firmaları görücüye çıktı. Fuara Türkiye’den Kültür ve Turizm  Bakanlığı, Türk Hava Yolları ve Tivrona Turizm katılırken, fuarda açılan Türk standına katılımcıların ilgisi yoğun oldu.

St. Petersburg LENEXPO Fuar Merkezinin ev sahipliği yaptığı fuara, yerli ve yabancı toplam 460 firma katılıyor. Bir çok ülkenin stand açtığı fuarda, ziyaretçilerin ilgisini çekmek için bir çok etkinlik düzenleniyor.

St. Petersburg, Cihan Haber Ajansı

IMG_1232 IMG_1273