Ocakbaşı restoran Moskova'da yeni mekanında hizmete girdi

2525

Kaliteli ve lezzetli yemekleri ile müşterilerin gönlünde taht kuran Ocakbaşı haftasonu Paveletskaya'da bulunan ana restoranının resmi açılışını gerçekleştirdi. Tarihi bir bina içinde 248 metre karelik alanda bulunan restoran üç salondan oluşuyor. Salonlara Türkiye'nin üç turistik bölgesi İstanbul, Kemer ve Kapadokya isimleri verildi. Restoran bünyesinde oluşturulan Şark köşesi ve kreş aileler için avantaj oluşturuyor.

Açılışa Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Aydın Sezgin ve Rusya'da iktidarda bulunan Birleşik Rusya partisi milletvekili Sergey Markov katıldı. Konuklar restorann ortaklarından Abdurahim Güzel ile birlikte kırmızı kurdelayı keserek açılışı gerçekleştirdi.

IMG_3894Yeni restoranın açılışının Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin yoğunlaştığının göstergesi olduğunu belirten Moskova Büyükelçisi Aydın Sezgin "Bu kalitede bir yerin açılmasını hepimiz bekliyorduk. Bunun başarılmasından dolayı çok memnunuz. Böylece Rus dostlarımızı Moskova’da Türk mutfağı ve atmosferi içerisinde ağırlama imkanına sahip olacağız. Biz de memleket hasretini gidermek için zaman zaman buraya gelip güzel yemeklerden istifade edeceğiz. Bu lokantayı çok önemsiyorum hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Birleşik Rusya Partisi Milletvekili Sergey Markov’da bir konuşma yaparak lokantanın sahiplerini ve tüm katılımcıları tebrik etti. Markov, “Büyükelçiyi Türk Rus ilişkilerini geliştirme çalışmalarından dolayı da tebrik ediyorum. Türk mutfağını sevdiğimden dolayı lokantanın açılmasından dolayı çok mutlu oldum. Asya ve Akdeniz mutfağının bir karışımı. Umuyorum ki lokanta vasıtasıyla Ruslar da Türk kültürü ve mutfağını tanıyacaktır.” diye konuştu.

IMG_3905Cihan Haber Ajansı'na özel açıklamalarda bulunan Abdurrahim Güzel Ocakbaşı Restoran'ı ortakları Cevat Durmuş ve Mustafa Sarıoğlu ile birlikte açtıklarını anlattı. Güzel, “Bu ana restoranımız. Diğerleri başlangıç süresi için idi. Deneme ve test anlamındaydı. Niyetimiz kaliteli hizmet vermek. Lezzetli, güzel yemekleri sunmak, tüm çabalarımız bunun üzerine kurulu” ifadelerini kullandı.

Lokantanın yer olarak Sadovoye Kaltso üzerinde Paveletskaya semtinde seçme nedenini de dile getiren Güzel, "Paveletskaya'yı seçme nedenimiz merkezde olması. Türk vatandaşların yoğunluğu burada bulunuyor. Tarihi bir mekan olması da tercihimiz de etkili olduç" sözlerini dile getirdi.

Restoranın en güzel yanının ise kreş olduğunu belirten Güzel, “Kreşimizi geliştirmeyi düşünüyoruz. Kapadokya salonumuzu doğrudan doğru kreş haline getireceğiz. Pazar günleri sabah kahvaltısı için insanımız çocuklarıyla rahat gelmesi ve zaman geçirmesi için bunu düşündük. Palyaçolar çocukları eğlendirecek ve umarız çocuklar da eğlenmiş ve dinlenmiş olacak.” dedi.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

IMG_3908 IMG_3937

IMG_4010 IMG_4040

IMG_4088 IMG_3927

Tegler: Moskova, Rusya