Putin: Ülkenin geleceği ile ilgili karar verirken, babamın elektrik sayacını kontrol etmesini hatırlıyorum

1

Rusya Başbakanı Vladimir Putin devlet televizyon kanalları Rossiya ve My Planet’e yaptığı  açıklamada özel yaşamı ile ilgili detay bilgiler verdi. Ülkenin geleceği ile ilgili karar verirken babasının merdiven boşluğunda bulunan elektrik sayacını kontrol ederek iktisatlı olmaya çalışmasını hatırladığını kaydeden Putin, kendisinin onun kadar iktisatlı olmadığını söyledi.

“Bu yaşamın bir parçası idi. Sıradan insanların gerçek yaşamı. Bizim bunları hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor” hatırlatmasında bulunan Rusya Başbakanı, hükümetin kararlarının normal vatandaşların yaşamını nasıl etkilediğine yardımcı olacak bir hatıra olduğuna değindi.

“Siz iktisatlı mı yaşıyorsunuz?” sorusuna cevap veren Putin, “Büyük oranda hayır” cevabını verdi. Putin tüm parasını yakacak kadar da savurgan olmadığını  sözlerine ekledi.

Çocuklarının yaşamlarının nasıl devam edeceği ile ilgili bir babanın her zaman düşünmek zorunda olduğunu kaydeden Rusya Başbakanı, “Her şeyi harcamak basitçe sorumsuzluk olur” tespitinde bulundu. Putin’e göre aile yapısı ya da hükümette durum bundan farksız değil.

Yoğun seyahat takvimi ile ilgili de konuşan Putin, isteklerini yerine getirmede yolda geçen zamanın kendisine mani olduğunu da söyledi. My Planet'ten Anastasya Çernobrovina'nın Hakasya'da bir odun evde sorularını yanıtlayan Putin, doğal yaşamın korunması için yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Çernobrovina'nın Putin'i balık tutmaya davetine, Rusya Başbakanı olumlu cevap verdi.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan