Rus milyonerlere Londra'da daire yapacak

1

Türkiye'de markalı konutun önde gelen ismi Ağaoğlu İnşaat'ın sahibi Ali Ağaoğlu, İngiltere'nin başkenti Londra'nın kalbinde 400 konutluk bir kulenin inşasına başlayacak.

Ağaoğlu bu konutları zengin Rus ve Arap milyonerlere pazarlayacak. Londra'da yapacağı dairelerin taliplileri arasında Türkiye'den bankacı, siyasetçi ve spor camiasından isimlerin olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, inşaatın finansmanını özkaynak ile karşılayacağını söyledi.

Ağaoğlu, iki ay içerisinde bu şehre iki büyük gökdelen dikmek için kolları sıvadı. Londra'da gazetecilere açıklamada bulunan Ali Ağaoğlu, "Arsamıza inşa edeceğimiz evleri sadece İngilizlere değil, nakit zengini Araplara, Ruslara, Çinli ve Hintlilere satmayı planlıyorum." dedi.

200 milyon sterlinlik yatırım maliyeti olan projeden 450 milyon sterlin gelir elde etmeyi beklediğini açıklayan Ağaoğlu, konutların metrekaresini 2.200 sterline mal edip 8-10 bin sterline satmayı planlıyor. Projede 210 odalı bir otel ve ofis katları da bulunuyor. Yapacakları oteli uygun bir taliplinin çıkması halinde satabileceklerini, aksi durumda kendilerinin işleteceğini belirten Ağaoğlu, buradan da ciddi gelir beklediklerini dile getirdi. Ağaoğlu, Londra'daki arsanın maliyetini ise 30 milyon sterlin olarak açıkladı.

Başta İngilizler olmak üzere nakit zengini ve İngiltere'de yoğun olarak iş yapan Rusya, Körfez ülkeleri, Çin ve Hindistan gibi ülkelere yönelik de pazarlama faaliyetlerine hız verecekleri bilgisini veren ünlü işadamı, bu projedeki 400 konutun yüzde 20'sini Türklere satacaklarını da açıkladı. Ağaoğlu, "Burada binlerce Türk öğrenci var. Bunların arasında ailesinin ev almak istediği çok sayıda öğrenci bulunuyor. Bunların bir kısmının bize geleceğini düşünüyoruz." diye konuştu.

Bayram Kaya, Londra, Zaman