Sberbank yabancılar için özel elektronik olimpiyat kart üretecek

4

Sberbank 2014 yılında Rusya’nın Soçi kentinde gerçekleştirilecek kış olimpiyatlarında yabancılara vize almayı kolaylaştıran özel kart üretmek istiyor.

Rusya'nın en büyük bankasının kıdemli başkan yardımcısı Viktor Orlovskiy 2014 kış olimpiyatlarına katılacak olan misafirlerin vize işlemlerini kolaylaştıracak kart için olimpiyat komitesine başvurduklarını söyledi.

Orlovskiy bu projenin şimdilik sadece bir plandan ibaret olduğunu, olimpiyat komitesine böyle bir teklif götürdüklerinin altını çizdi.

Üretmeyi düşündükleri çok amaçlı kartın vize alırken kolaylık sağlayacağını, aynı zamanda olimpiyata katılım için bir kayıt olduğunu vurguladı.

Orlovskiy 2012 yılından itibaren 14 yaşına ulaşmış her Rus vatandaşına dağıtılacak olan kartın olimpiyatlardaki faaliyetlere girişte bilet olarak kullanılabileceğini belirtti.

Viktor Orlovskiy kendilerinin böyle bir proje başlattıklarını, hissedarlar arasında Sberbank, Ak Bars ve UralSib gibi bankalrın bulunduğunu ve projeye katılım konusunda Visa ve MasterCard gibi şirketlerle müzakerelerinin devam ettiğini bildirdi.


Moskova, Cihan