Erzurumlu iş adamları yatırım için Moskova'da

19

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)’nın Rusya’nın başkenti Moskova’ya 64 kişilik heyetle düzenlediği iş gezisi, Uluslararası CTT İş Makineleri Fuarı ziyaretiyle başladı.

 

ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın başkanlığındaki 10 kişilik heyet, Uluslararası CTT İş Makineleri Fuarı'nda üretici firmaların stantlarını gezdi. İşadamları, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen makine üreticilerinin de stant açtığı fuarda firma yetkililerinden bilgi aldı.

Erzurumlu işadamları Moskova’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Rusya Temsilciliği’ni de ziyaret etti. ETSO heyeti, DEİK Rusya Temsilciliği’nde Moskova Ticaret Merkezi AŞ Genel Direktörü ve Rus-Türk İş Adamları Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Yavuz ve DEİK Moskova Temsilci Yardımcısı Ekaterine Tydykova ile görüşerek, Rusya’daki yatırım imkânları hakkında bilgi aldı.

Çeşitli ülkelere zaman zaman iş gezileri düzenlediklerini söyleyen Özakalın, iş gezilerindeki amaçlarının Erzurum’un potansiyellerini harekete geçirmek ve kentteki iş adamlarına başka ülkelerde iş imkânı sağlamak olduğunu vurguladı.

TOBTİM Moskova Ticaret Merkezi AŞ Genel Direktörü ve Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Yavuz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Rusya’nın güney bölgesinde yatırım projeleri geliştirdiğini anlatan Sabahattin Yavuz, özellikle inşaat, oto yedek parça, yaş sebze ve meyve üreticileri için Türk işadamları için uygun olduğuna işaret etti.erz1

Kaynak: Cihan Haber Ajansı