Moscow City’nin gökdelenleri altında Tantuni keyfi

2652

Türkiye’de dört ayrı kentte fast food işletmeleri açan girişimci iki arkadaş güney mutfağının vazgeçilmezi Tantuni’yi Moskova’ya taşıdı. Rusya’nın başkenti Moskova’da şehrin her köşesinden görülebilen dev gökdelenlerin hemen altında kurulan Afimall City alış veriş merkezi artık Türk diasporasının uğrak yeri olacak. Kaliteli ve lezzetli ürünü makul fiyatlarda müşterilerine sunan Polen Tantuni, Ruslar’dan da tam not aldı.

IMG_1154

İş yerinin ortakları Mustafa Kulkara ve Gürdal Özkan, Rus dostlarının önerisi üzerine Rusya’ya Tantuni’yi taşımaya bir anda karar verdiklerini söyledi. Açılmasının üzerinden iki hafta geçmiş olmasına rağmen Moskovalı Tantunici, bir şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa dolaşıyor. İlginin çok fazla olduğunu, Moskova’da ve diğer Rus kentlerinde şube açmayı planladıklarını ifade eden Özkan, “Tavuk ve et Tantuni olmak üzere iki çeşidimiz var. Et ve tavuğumuzu Rusya Müftüler Konseyi’nin helal ürün onayı verdiği kesimhanelerden temin ediyoruz. Fiyatlarımız da çok makul. İçecekle birlikte 200-300 rubleye (7-11 dolar) karnınızı doyurabilirsiniz.” dedi.

Beğenmeyenden ücret almıyorlar

Moskova’da olmayan bir şey yaptıklarını ve Tantuni ile Ruslar’ı tanıştırdıklarına değinen Türk girişimci, “Fast food tarzı dürümlerimizin lezzetine bakan çok memnun. Bu bizi çok sevindiriyor.” şeklinde konuştu. Türk fast-foodçuların bir de iddiası var; “Beğenmeyenden ücret almıyoruz..”

IMG_1172

İyi bir Tantuni’de olması gerekenleri kaliteli et, kaliteli yağ, garnitürün taze olması ve elbette iyi bir usta olarak sıralayan Özkan, “Helal kesim et ürünlerimizin her noktasını elden geçiriyoruz. Kızartma anında ayçiçeği yağı kullanıyoruz ve yağın da uzun süreli tavada kalmasına izin vermiyoruz. Ustanın katacağı lezzet ise çok önemli. Biz de bu işi çok iyi biliyoruz.” ifadelerini kullandı.