Rusya'nın ikinci büyük şehrinden Türk iş adamlarına yatırım çağrısı

19

Antalya Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Başkanı Gültekin Gencer, Rusya’nın ikinci büyük şehri St. Petersburg’un yetkililerinin kendilerinden ülkelerine yatırım yapılmasını talep ettiklerini belirtti. DÖSİAD Başkanı Gencer, ticari bağlantıları güçlendirmek amacıyla gittikleri St Petersburg gezisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ticari alışveriş kapsamında üst düzey protokol nezdinde görüşmeler yaptıklarını anlatan Gencer, Rusya’da temasları sırasında turizm ve ekonomik iş birliği görüşüldüğünü söyledi. Puskin ve Pavlov Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Victor Afanasenko'nun yapılan görüşmelerin iki ülke arasındaki iş birliğinin artmasına vesile olması temennisinde bulunduğunu aktaran Gencer, Türkiye’nin, özellikle Antalya’nın Rusya için bir numaralı partner olduğunu vurgulayan Afanasenko, Antalyalı iş adamlarını şehirde yatırıma çağırdı.

St Petersburg Valiliği Dış İlişkiler Başkanı Alexandr Prokhorenko da şehirde yatırım ikliminin şeffaf olduğunu belirterek, iş adamlarını yeni kurulan ekonomi bölgesinde yatırım yapmaya davet etti.

Bugünlerde en canlı ve en çok gelişen sektörün inşaat olduğunu anlatan Prokhorenko, Türk şirketlerinin kendi konularında çok sağlam ve iyi olduğunu bildikleri için kafalarında herhangi bir soru işareti bulunmadığını, bu doğrultuda Türklerle çalışmaya her zaman hazır olduklarını bildirdi.”

Kaynak: Cihan Haber Ajansı