Dört Rus’tan biri aradığı bedeni bulamıyor

6

Rus halkının dörtte biri giyim mağazalarında bedenlerini bulmakta zorluk çekiyor. Ünlü markaların tekstil mağazalarında alışveriş yapmayı seven Rus halkının iri yapılı olması nedeni ile beden bulmakta zorluk çektiği ortaya çıktı.

Farklı piyasa araştırmalarında uzman olan Romir araştırma şirketinin bu yılın ağustos ayında Rusya Federasyonunun sekiz farklı bölgesinde bin 500 kişi üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre kadınların yüzde 35’i erkeklerin yüzde 15’i ‘sıklıkla’ kendi bedenine göre giyisi bulamadığı ortaya çıktı.

Araştırmaya göre erkeklerin yüzde 53’ü, bayanların ise yüzde 32’si 50 ve üzeri beden kıyafet giyiyor.

Popüler giyim markası üreticileri ürün serilerini 48 bedene kadar mağazalarında bulunduruyor ancak ankete katılanların yüzde 42’sininin kendisine uygun 50 ve yukarısı beden kıyafet satın alamadığını açıkladı.

Ankete katılan 18-24 yaş arası tüketicilerin yüzde 15’i ve 25-30 yaş arası müşterilerin ise sadece yüzde 25’i uygun beden bulabiliyor. Mağaza müşterilerinden 50 beden ve yukarısını tercih edenlerin yüzde 66’sı yönetici iken, yüzde 32’si çalışan karegorisini oluşturuyor.

Ayrıca büyük beden arayan müşterilerin yarıdan fazlasının da evli olduğu görüldü.

Kaynak: Haberrus