Duma'dan Beko'ya "Rusya Pazarı Lideri" ödülü

18

Rusya Devleti Bölge İşadamları Örgütü ve Rusya Federasyonu Parlamentosu (Duma) himayesinde yapılan ‘Rusya’nın Ekonomik Gelişimine Katkı Ödülleri’ kapsamında Beko, ‘Rusya Pazarı Lideri’ ödülüne layık görüldü. Ödülde şirketin yürütttüğü ticari faaliyetler ile ülke ekonomisine katkıları etkili oldu.

Rusya’da elde ettiği büyüme Beko’nun aldığı ödül sayısının her geçen gün artmasına imkan tarnıyor. Ros Business Consulting tarafından organize edilen ‘Senenin Şirketi 2008’de ‘En Hızlı Büyüyen Şirket’ ödülü, En İyi Vladimir Ticari Markası 2008’de ‘Tüketici Malları’ ödülü, Devlet Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yapılan ‘Senenin En İyi Şirketi’, 2009’da Sosyal Sorumluluk Sahibi Şirket ödülü ile 2010 Enerji Tasarrufu Ödülleri ‘Elektrikli Ev Aletleri’ alanında aldığı ödül bunlar arasında bulunuyor.

Beko, 2011 sonbaharında, Vladimir bölgesinin Kirzach kentindeki fabrikasında buzdolabı ve çamaşır makinesi üretim kapasitesini attırmasının yanı sıra yeni ürün kategorisi olarak solo fırınların deneme montajına başladı. Kirzach fabrikasında çamaşır makinesi ve buzdolabı gibi iki ana ürün kategorisinin her birinde üretim hacminin 2016’da senelik 500 bin adedi bulması hedefleniyor.