Adil Işık, Kremlin’in yanı başında “adL” markası ile yeni konsept mağaza açtı

365

Brand değişikliği gerçekleştiren Adil Işık artık Rusya'da da müşterilerinin karşısına “adL” markası ile çıkıyor. Moskova'nın merkezinde Kremlin’in hemen yanı başında Ohotnıy Ryad alış veriş merkezinde adL’nin 400 metrekarelik yeni konsept mağazası görkemli bir törenle açıldı.

Günde 2 bin müşterinin giriş çıkış gerçekleştirdiği mağazada yeni sezon ile birlikte 6 bin 500 ürün sergileniyor. Mağazanın resmi açılışının gerçekleştirildiği etkinlikte yenilenen “adL”nin yeni sezon ürünleri de tanıtıldı. Beğeni ile karşılanan yeni ürünler büyük alkış topladı.

2002'de ilk mağazalarını Tverskaya Caddesi'nde açtıklarını belirten Adil Işık'ın Rusya distribütörü Yakup Ali Şentürk, 10 yıl içinde markanın tanıtımı için bir çok çalışma yaptıklarını ve tanınırlığını belirli seviyeye yükselttiklerini kaydetti.

Rus televizyonlarının en çok izlenen programları “Dadı” ve “Dom-2” (Biri Bizi Gözetliyor'un Rusya versiyonu) projelerinde yer aldıklarını ve markalarının Rusya’da bilinirliliğini belli bir seviyeye taşıdıklarını ifade eden Şentürk, “Şimdi Türkiye’de Adil Işık adL’ye dönüştü. Rusya’da da biz bu adımdan geri kalmak istemedik” dedi.

Ruslar'ın telaffuzu açısından 'adL'nin daha kolay olacağının altını çizen Şentürk, “İsim değişikliği ile birlikte konseptimizi de tamamen güncellemiş bulunmaktayız. Yeni mağazamızda müşterilerimiz açısında kendilerini rahat ve önemli hissettikleri bir ortam oluşturuldu. Özellikle hitap ettiğimiz segmentte böyle kalitede ürün sunan başka marka yok. Yeni konsept mağazamızın tanıtımını da yapmış olduk. Bundan sonra tüm mağazalarımızı bu şekilde düzenleyeceğiz.” dedi.

“adL”nin şu anda Rusya'da 34 mağazasının bulunduğunu da ifade eden Şentürk, 2014 Mart ayına kadar mağaza sayılarını 100'e çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.