THY, Rusya’da Novosibirsk kentine ilk seferi gerçekleştirdi

266

Türk Hava Yolları ilk Rusya’nın Sibirya bölgesine bulunan Novosibirsk şehrine ilk seferini düzenledi. Böylece THY, Rusya’da uçtuğu destinasyon sayısını 8’e çıkardı. THY daha önce Rusya’da Moskova ile birlikte, St.Petersburg, Rostov, Ufa, Ekaterinburg, Soçi, Kazan olmak üzere toplam 7 noktaya tarifeli sefer gerçekleştiriyordu.

THY Rusya’ya uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.  Sabah saatlerinde Rusya’nın Novosibirsk kentine ilk uçağı indiren THY, Boeing 737-800 tipi uçakları ile haftada 3 gün İstanbul - Novosibirsk- İstanbul seferleri gerçekleştirecek.

Novosibirsk seferlerinin açılışı için özel kampanya da başlatan THY herşey dahil, gidiş-dönüş biletlerini 299 Euro’dan satışa sunmaya başladı.

İstanbul - Novosibirsk ilk uçuş için biletlerin yüzde 80’nin satıldığı kaydedilirken şirket yetkilileri Novosibirsk destinasyonunun beklentileri karşılayacağını kaydediyor.

Novosibirsk’in sanayi kenti olduğunu kaydeden THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sezgin Sağlam, “Artık işadamlarımız direk Rusya’nın sanayi kenti ve aktif iş düyasına sahip olan Novosibirsk’e direkt İstanbul’dan uçabilecek.” diye konuştu.

Sağlam ayrıca Rus turistler açısından İstanbul’un büyük ilgi çekebileceğini belirterek, ileride sefer sayısını artırabileceklerini belirtti.

25 Mart’ta Vnukova’ya taşınıyor

THY, Moskova’da 25 Mart’tan itibaren Şeremetyovo havalimanı yerine Vnukova havalimanından uçmaya başlayacak. Şehir merkezine daha yakın ve alternatif yollarla ulaşılabilen havalimanının yeni yapılan terminalinde hizmetlerine başlayacak THY, yeni dönemde daha konforlu hizmet verecek.

THY, UTair’le Rusya’nın her noktasına uçuyor

THY Şubat sonunda Rusya’nın en büyük havayolu şirketlerinden UTair’le işbirliği anlaşması imzalamıştı. Rusya’nın Ural bölgesi Tümen kentinde THY Genel Müdürü Temel Kotil ve UTair Genel Müdürü Andrey Martirosov arasında imzalanan işbirliği anlaşmasına göre Rus yolcular tek biletle dünyanın 190 noktasına, Türk yolcular da tek biletle Rusya’nın her noktasına uçabilecek. THY tarihinin en büyük uluslararası ticari anlaşması ile artık Rusya’nın bölgeleri Türk iş adamlarına “yol” olması bekleniyor.