Vakko, Rusya’da vites büyüttü - ÖZEL

224

Türkiye’nin önde gelen moda markalarından Vakko, bu yıl Rusya’da üç mağaza daha açacak.

St. Petersburg’ta W Collection markasıyla ilk mağazasını açarak Rusya pazarına giriş yapan Vakko, bu yıl mağaza sayısını dörde çıkarıyor. St. Petersburg W Collection mağaza müdürü Caner Erdoğmuş, Türkiye’de bilinirlilik açısından belirli bir noktada olan Vakko markasının, Rusya’da da kısa sürede en iyi yere geleceğini ümit ettiklerini söyledi.

Vakko olarak sadece St. Petersburg’la sınırlı kalmayacaklarının altını çizen Erdoğmuş, ‘Moskova’da da mağaza açacaklarını’ söyledi. Rusya’da birçok markadan önde olduklarını belirten Erdoğmuş, bununun sebebini ise ‘Vakko’nun erkek modasını teknolojik kumaşlarla ve çarpıcı renklerle yorumlayarak, modayı yönlendiren bir marka olmasına’ bağladı.

Erdoğmuş, “Bizim koleksiyonlarımızdaki stil, derinlik ve zenginlik; hem iş dünyası hem de günlük hayattaki giyim trendlerini belirlediği için diğer markaların önüne geçiyor.” şeklinde konuştu.

Bir yıl önce mağazayı açmalarına rağmen W collection markasının büyük ilgi gördüğünü belirten Erdoğmuş, “Dışarıda dolaştığınız zaman, insanların üzerinde Vakko markasını kolaylıkla görebiliyorsunuz. Bu da bizi mutlu ediyor.” dedi.

Vakko’nun Rusya’da marka bilinirliğini artırmak için de çalışmalar yaptığını kaydeden Erdoğmuş, “Bunun için Rusya’da ünlü dergilere reklam vermeye başladık. Yakında farklı çalışmalarımız da olacak” dedi.