Beko, Rusya’nın “En İyi Firması” ödülünü aldı

76

Arçelik A.Ş.’nin uluslararası markası Beko, Rusya Federasyonu’nda yapılan “Rusya’nın 2011 yılında En İyi İşletme ve Kurumları” yarışmasının “En İyi Beyaz Eşya Üreticisi” dalında Birincilik Ödülü’nü aldı. Beko, Rusya’nın “En Önemli 100 Şirketi” sıralamasına da girdi.

Rusya Devlet Başkanlığı Genel Sekreterliği’nde düzenlenen ödül töreni, parlamento üst kanadı Duma, alt kanadı Federasyon Konseyi, Moskova Belediyesi, Moskova Çevre Bölgesi Yönetimi ve başka resmi kurumların katkılarıyla da gerçekleştirildi. Beko Rusya Temsilcilği Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, ödül alan şirketlerin Rusya ekonomisine ciddi katkı sağladıkları vurgusu yapıldı. Özellikle şirketlerin inovasyon alanlarındaki başarıları ve gelecek kalkınma projelerine destek vermesiyle ilgili çalışmaların değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, “Beko firması, yıllık istikrar ve güvenle satış artışını sürdürüyor. Vladimir bölgesinde Kirjaç kentindeki kendi fabrikasında üretim kapasitesini sürekli olarak artırıyor” denildi.

Beko açıklamasında, stratejik kalkınma planları çerçevesinde milyonlarca sermaye yatırdıklarına işaret ederek, bu yatırımların üretimin teknik alanlarının geliştirilmesi ve genel olarak modernleştirilme çalışmalarına aktarıldığı belirtildi. Beko Rusya Temsilciliği, “Beko’nun son yıllarda “Yılın Vergi Mükellefi”, “Enerji tasarrufu yapan ürünler bakımından En İyi Üretici” ve “En İyi Sosyal Sorumlu Şirket” ödüllerini de kazandığını ifade etti.

Rus basını, Beko şirketinin Rusya spor dünyasına katkı sağladığını da belirtti. Ria Novosti ajansı, Beko’nun 2011 yılında Rusya Profesyonel Basketbol Ligi’nin ana sponsoru da olduğunu hatırlatarak, Türk firmasının Rusya’da sporun geliştirilmesine önemli destek verdiğini vurguladı.