Soçi yatırım forumuna Rusya'dan davet

39

Karadeniz ve Kafkasya Uluslararası İşadamları Birliği Kurucusu Mehmet Ali Coşkuner, Rusya'nın Soçi şehrinde düzenlenecek olan Uluslararası Yatırım Formu hakkında bilgi verdi. Forumda yeni iş fırsatlarının yakalanabileceğini ifade eden Coşkuner, bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini kaydetti.

Rusya Federasyonu Hükümeti'nin himayesinde Krasnodar Bölgesi Valiliği tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen 'Soçi Uluslararası Yatırım Forumu' bu yıl 11. kez 20-23 Eylül 2012 tarihlerinde Soçi'de düzenlenecek.

Bu foruma her yıl 500'ün üstünde Rus ve yabancı yatırımcı tanıtım standı açıyor. Ayrıca etkinliğe federal ve bölgesel üst düzey yöneticiler katılıyor. Bu yılki etkinliklerde iş çevrelerine yeni iş bağlantıları kurma fırsatı vereceği gibi bölgesel yatırım projeleri ile ekonomik büyümeyi sağlayan etkili çalışmalar da yapılacak.

Bu nedenle foruma Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katılacağını kaydeden Coşkuner, "Türk iş adamları için özellikle Karadeniz'deki iş adamları için önemli bir fırsat. Samsun bundan faydalanabilir. Şimdiden ön hazırlık yapılarak bu foruma katılınabilir. Bu foruma katılmak için www.forumkuban.ru adresinden Rusça veya www.forumkuban.com adresinden İngilizce detaylı bilgi alınabilir" çağrısı yaptı.