Rus posta servisleri ilk beşte

13

Rusya’nın elektronik posta servisleri “Mail.ru” ve “Yandex.Posta”, Avrupa’nın en büyük 5 internet posta kaynakları arasına girdi.

Sıralama çalışması ve raporu ComScore araştırma şirketi tarafından gerçekleştirildi. İlk sırada, geçen yıla oranla %1 artış gösteren 108,2 milyon ziyaretçi sayısıyla Microsoft Hotmail posta servisi yer aldı. İkinci sırada yıllık %18’lik artışla 74,7 milyon kullanıcıya sahip olan Google’ın Gmail postası yer aldı.

Üçüncü sırayı alan Yahoo, kullanıcı sayısını bir yılda %4 arttırarak 44,3 milyon ziyaretçiye kadar çıkardı.

Dördüncü sırada Rus elektronik posta servisi Mail.ru yerleşti. Mail.ru servisi bir yılda %22’lik artış rakamıyla 42,3 milyon kullanıcıya ulaştı.

“Yandex.Posta” ise 25,1 milyonluk ziyaretçi sayısıyla beşinci sırada yer aldı. Öte yandan Yandex şirketi, %37 kullanıcı artışı ile Avrupa’da en büyük yıllık artış ve %58’le web sitesinde her ziyaretçi tarafından geçirilen en fazla zaman artışı gösteren kurum oldu.

Bu arada araştırma verilerine göre Rusya, genel elektronik posta yaygınlığında ComScore sıralamasında 7. sırada yer aldı. İlk 3’e ise İngiltere, İspanya ve Hollanda girdi.