İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, RTİB’in konuğu olacak

898

Rus-Türk İşadamları Birliği RTİB’in bu yıl başlattığı “Zirve Sohbetleri”nin ikincisi 26 Kasım Kasım Pazartesi günü saat 17.00’de Moskova’da Ritz Carlton Oteli’nde yapılacak.

İlkinde FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Özyeğin’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe, bu kez de yine çok değerli bir isim Moskova’da RTİB üyeleriyle buluşacak.

İkinci buluşmanın konuğu, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali. Rusya Federasyonu’nda banka satın alarak pazara etkin bir giriş yapan Türkiye İş Bankası Genel Müdürü, Rusya’daki faaliyetleri ve genel ekonomik görünümle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

RTİB tüm üye işadamlarını toplantıya katılmaya davet etti.

Adnan Bali kimdir?

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1962 yılında İslahiye'de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. 1986 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığında göreve başlayan Bali, 1994 yılında Fon Yönetimi Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı, 1997 yılında Fon Yönetimi Müdürlüğü Grup Müdürü, 1998 yılında ise Fon Yönetimi Müdürü oldu. 2002 yılında Şişli, 2004 yılında Galata Şube Müdürü olarak atanan Adnan Bali, 30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına yükseltildi. İngilizce bilen, evli ve üç çocuk babası olan Bali 1 Nisan 2011 tarihinde İş Bankası’nın 16. Genel Müdürü olarak atandı. Bali, aynı tarihte Kredi Komitesi Başkanlığı görevine seçildi.