Ramsey, Liverpool rüzgarı ile Rusya'da büyüyecek

53

İngiliz futbol devi Liverpool’u giydiren Ramsey, 2013 rotasını belirledi. Ramsey İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, 5 yıl içinde Rusya ve Çin başta olmak üzere farklı pazarlarda toplam 60 mağaza açacaklarını söyledi.

Dünyanın en değerli 6 futbol takımı arasında yer alan Liverpool FC’nin resmi giyim sponsorluğunu üstlenen Ramsey, milyonlarca taraftar kazandı. İngiliz Premier Ligi’nin efsane takımı ile gerçekleştirdiği işbirliğinin ardından başta Rusya olmak üzere Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Amerika’dan bayilik ve işbirliği teklifleri geliyor. Ramsey İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, Liverpool’un sahasında 1-1 berabere kaldığı Newcastle Unıted maçının ardından anlaşmanın sonuçlarını gazetecilerle paylaştı.

 Doğan, her maçı, dünyanın değişik ülkelerinde büyük ilgi gören Liverpool takımı ile yürütülen işbirliğinin, markanın uluslararası platformda tanınırlığına büyük katkı yaptığını belirtti. Doğan, yurtdışından gelen franchise taleplerini değerlendirdiklerini kaydetti. Firma ayrıca Çin ve ABD’deki çok katlı mağazalarda yer almak için de görüşmeleri sürdürüyor. Sponsorlukla birlikte Ramsey’i sosyal medya aracılığıyla ziyaret edenlerin sayısının ikiye katlandığını aktaran Doğan, hem yurtiçinde hem de yurtdışında daha çok merak edilen bir marka haline geldiklerini dile getirdi ve ekledi: “Bu işbirliği sayesinde, bugüne kadar mağazamıza hiç gelmemiş, ürünlerle hiç tanışmamış kişileri müşterimiz yaptık. Mağazalarımıza yeni giren müşteri sayısında yüzde 28 artış yakaladık.” Firmanın satış rakamları da sponsorluğun katkılarını doğruluyor. Ramsey, 2012’nin ilk 9 ayında satışlarını tüm ürün kategorilerinde yüzde 32 artırdı. Takım elbisede geçen yılın aynı dönemlerine göre yüzde 38, gömlekte yüzde 39 artış gerçekleştirdi. Hedef, bu yılı tüm ürün kategorilerinde geçen yıla göre yüzde 35 ivme ile kapatmak. Doğan, 2013 yılında Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da mağazalaşmaya devam edeceklerini vurguladı. Bu çerçevede Kazakistan, Rusya, Romanya, Ukrayna, Kuzey Irak, Beyaz Rusya ve Suudi Arabistan hedef pazarlar olarak seçildi. Hüseyin Doğan, “Hedefimiz önümüzdeki 5 yılda Mısır, Çin, Özbekistan’la beraber farklı pazarlarda 60 yeni mağaza açmak.” dedi.

Liverpool’u 750 gramlık takım elbise ile tavladık

Futbolcuların şık giyimlerinden taviz vermeyen Liverpool’u 750 gramlık Zero Weight serisi takım elbise ile tavladıklarını belirten Ramsey İcra Kurulu Başkanı Doğan, takım elbisenin fit duruşundan kulüp yöneticilerinin de etkilendiğini söyledi. Ramsey’in kişiye özel çalışmalarının bir parçası olan ‘Ramsey Trunk’la Liverpool FC yöneticilerine hizmet verdiklerini anlatan  Doğan, “Kendilerinden hayat tarzları, beden yapıları, stilleri, nerede ne giymek istedikleri ile ilgili ön bilgiler alıyoruz. Bu bilgiler doğrultusunda Ramsey koleksiyonlarından özel kombinler hazırlıyoruz. Kendilerine özel bir uygulama.” dedi. Doğan’ın verdiği bilgiye göre,  Moskova’da bugün oynanacak maça giderken de futbolcular Ramsey elbiseleri giyecek. Doğan, Real Madrid’den 1 yıllığına Liverpool’a kiralanan milli futbolcu Nuri Şahin’i takımda görmekten mutluluk duyduğunu da dile getirdi.