Türk ve Rus iş adamları kahvaltıda bir araya geldi

413

St. Petersburg Başkonsolosluğunun düzenlediği kahvaltıda Rus ve Türk iş adamları bir araya geldi. Türk kahvaltı geleneğinin tanıtıldığı programda ayrıca Türk sanat müziğinden çeşitli parçalar seslendirildi.

St. Petersburg Başkonsolosu Tanju Bilgiç, kahvaltının Türk ve Rus iş adamlarının birbirlerini daha yakından tanıma imkanı sağladığını söyledi. Rus ve Türk iş adamlarını bir araya getiren organizasyonlara devam edeceklerini ifade eden Bilgiç, “Biz bu kahvaltıları geleneksel hale getireceğiz. Türk vatandaşlarımızla kahvaltı kültürünü yaşıyoruz. Böylece Rus dostlarımıza da Türk kültürünü tanıtıyoruz.” dedi.

resim tanımı girin

Konuşmanın ardından Rus misafirler için Rusça olarak Türk kahvaltısı tanıtımı yapıldı. Ardından yapılan çekilişle gelen misafirlere sürpriz hediyeler dağıtıldı.

resim tanımı girin

Ayrıca Türk Hava Yollarından iki kişilik St. Petersburg-İstanbul-Manchester gidiş-dönüş uçak bileti ve Manchester United-Liverpool maçı biletleri çekiliş sonucu talihlilerini buldu.

Yaklaşık 150 kişinin katıldığı davette, Rus-Türk Kültür Merkezi Müzik Grubu da Türk sanat müziği konseri verdi. Ayrıca Türkiye’yi tanıtan çeşitli broşür ve kitapçıklar gelen Rus davetlilere hediye edildi.