Rus KOBİ ajansından RUTİD’e çalışma ziyareti

118

Rusya Federasyonu Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme Ajansı (RA), Rusya Türkiye İşadamları Derneği’ne (RUTİD) bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. RA yetkilileri görüşmede partneri olan RUTİD ile olan iş birliğini canlandırmak, ortak projeler geliştirmek ve eylem planı hazırlama konusunda önerilerde bulundu.

RA Ajansı Avrupa Bilgi ve Danışmanlık Merkezi Başkanı Aleksandr Yermoşın, RUTİD üyesi olan firmalar için Rusya, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde pazar araştırma ve analiz çalışmaları yapabileceklerini söyledi.

Rus Türk İşadamları Derneği ofisinde gerçekleştirilen toplantıda Avrupa Bilgi ve Danışmanlık Merkezinin tanıtımı, merkezin verdiği hizmetler, Türk firmaların bu merkezden faydalanma imkanları, iş adamlarına yönelik ikili görüşmelerin RUTİD ve RA aracılığı ile organize edilmesi konuları masaya yatırıldı.

RUTİD Başkanı Esat Sarı, Dış İlişkiler Komite Başkanı Nikolay Dunayev, RUTİD Genel Sekreteri Recep Dönmez, Genel Sekreter Yardımcısı Rüstem Muhiyev, Avrupa Bilgi ve Danışmanlık Merkezi Rusya Başkanı Aleksandr Yermoşın, Avrupa Bilgi ve Danışmanlık Merkezinin Rusya'daki bölgesel projelerin koordinatörü Artur Pozdnyakov toplantıda hazır bulundu.