Alfemo, Rusya’da yatırıma hazırlanıyor

326

Mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Alfemo Rusya’da yatırıma hazırlanıyor. Altmışın üzerinde ülkeye ihracat yapan Alfemo, Rusya pazarını hedef olarak belirledi.

RUTİD Yönetim Kurulu'nun İzmir'de gerçekleştirdiği iş gezisinde RUTİD Başkanı Esat Sarı ve RUTİD Genel Koordinatörü Ertürk Şahin, Alfemo Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu ile Rusya pazarını değerlendirdi.

Tük mobilya sektörünün Rusya pazarındaki çalışmalarının yetersiz olduğuna değinen Davulcuoğlu, “Türk mobilya sektörü olarak Rusya’ya 2012’de 60 milyon dolar ihracat gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin 2 milyar dolarlık ihracatında Rusya hak ettiği payı bulmuş değil. Zenginleşen Rus halkı giyim kuşamına harcama yapıyor, evlerini değiştiriyor. Şimdi de mobilyalarını yenileyecek. Çok canlı bir pazar olacak. Rusya pazarına mobilya ihracat rakamlarımız kısa sürede 100-150 milyon dolarlar seviyesine çıkabilir.” dedi.

resim tanımı girinRusya pazarında 3 kat büyüme imkânı var

Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde Türkiye’den önemli üreticilerin Rusya pazarında yatırımlarını arttıracaklarını belirten Davulcuoğlu, Rusya pazarında 3 kat büyüme imkânı olduğunu ve mobilya sektörü açısından Rusya pazarında heyecanlandıran bir döneme girildiğini kaydetti.

Türkiye’de 1997’den bu yana döşemeli ve panel mobilya üretimi alanında özgün tasarımlarıyla trendlerini belirleyen Alfemo, kaliteli ve şık tasarımları ile sektörde yerini alıyor. Alfemo İzmir Torbalı’da 60.000 metrekaresi kapalı toplam 200.000 metrekare alanda yatak odası, yemek odası, genç odası, oturma odası ve yatak-baza ürün gruplarıyla geniş bir yelpazede üretim yapan Alfemo, bir evin ihtiyacı olan tüm mobilya ve aksesuarları tüketiciye sunuyor.