Rus sermayesi Türkiye'ye yönelebilir

188

Bursa’da düzenlenen ‘Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin öğleden sonraki oturumunda ‘Bankacılığın Geleceği: Paradigma Değişiyor’ konusu ele alındı.

Moderatörlüğünü Accenture Türkiye Finans Sektörü Lideri ve Ortağı Dilnişin BayelRin yaptığı panelde banka genel müdürleri konuştu...

DENİZBANK Genel Müdürü Hakan Ateş, Güney Kıbrıs’ta banka mevduatına vergi kararı sonrasında başlayan sıkıntıların ardından, Rus oligarkların parasının, ana ortakları Sberbank’ın da gelmesiyle, Türkiye’yi bir hedef olarak göreceğini ancak para girişi anlamında henüz bir sinyalin olmadığını söyledi.

Uludağ Ekonomi Zirvesi öncesinde dün akşam Reuters’ın sorularını yanıtlayan Ateş, “Henüz bir para ortaya çıkmadı. Ama Rus oligarkların parası, Sberbank’ın da Türkiye’ye gelmesiyle, Türkiye’yi bir hedef olarak göreceklerdir, ben umutluyum. Bu para bankacılık sektörüne gelir ancak Sberbank’tan dolayı umarım bize de gelir. Ama henüz bir sinyal yok” dedi.

Belçika-Fransa ortaklığı Dexia’nın finansal zorluklar nedeniyle satış sürecine çıkardığı Denizbank’ın yüzde 99.85’ini Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank geçen yıl 6.9 milyar liraya satın almıştı.

Tüm yabancılar PKK’yı soruyor

AĞAOĞLU Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu: Yurtdışında herkes PKK’yı soruyor. Barış süreci tamamlanırsa Türkiye yüzde 5’in üzerinde büyüyecektir.