THY, Rusya’da 1 milyon yolcuya kilitlendi

218

Türk Hava Yolları Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, Rus Türk İşadamları Derneği’ne (RUTİD) ziyaret gerçekleştirdi.

Göreve ilk geldiklerinde Türk Hava Yolları'nın Türkiye ile Rusya arasında sadece Moskova'ya günde bir sefer düzenlediğini ve bu seferin doluluk oranının ise %60 olduğunu bildiren Deribaş, yaptıkları PR ve uyguladıkları tanıtım stratejileriyle 2013 yılı itibari ile Moskova, St.Peterburg, Kazan, Soçi, Rostov, Novosibirsk ve Ufa gibi 7 bölgede temsilciliklerinin bulunduğunu, geçen yıl toplam 900 bin kişi taşıdıklarını ve bu sayıyı bu sene 1 milyona çıkaracaklarına inandığını söyledi.

resim tanımı girin

2012 yılının Mart ayından itibaren Moskova'daki uçuşları Vnukovo Havalimanı'ndan gerçekleştirdiklerini söyleyen Deribaş, "Bu havalimanı, THY için büyük bir öneme sahip. Bir yıldır uçuşlarımızı buradan gerçekleştiriyoruz. Vnukovo, Moskova’nın merkezine en yakın havalimanı. Bu sayede uçak kaçıran yolcumuz neredeyse kalmadı. Yolcu sayımız da businesste yüzde 60, ekonomide yüzde 40 artış gösterdi. Türkiye'nin dünya genelinde kazanmaya başladığı itibar ve özgüven ile Türk Hava Yolları'nın büyümesi doğru orantılı. Dolayısıyla THY Türkiye ile beraber büyüyor.' dedi.

RUTİD Yönetim Kurulu Başkanı Esat Sarı, Türk Hava Yolları gibi bir kurumun genel müdürünü ağırlamaktan mutluluk duyduklarını, THY'nin artan seferlerinin Rusya ile Türkiye arasındaki en önemli köprülerden olduğunu, sunulan bu hizmetin işadamları için büyük bir fırsat özelliği taşıdığını söyledi.

THY Rusya Genel Müdürü Deribaş’ın RUTİD ziyaretinde Başkan Sarı’nın yanısıra, RUTİD Genel Koordinatörü Ertürk Şahin, RUTİD Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Gündüz, RUTİD Genel Sekreteri Recep Dönmez hazır bulundu.