Samsun'a Rus ortaklı yeni otel

315

Samsun’a Türk-Rus-Kazak ortaklığı ile yapılacak olan 4 yıldızlı Tavros Otel’in temeli düzenlenen törenle Tekkeköy ilçesinde atıldı.

Törene katılan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, sağlık, spor ve turizm alanında her geçen gün büyüyen ve gelişen Samsun’da yatak eksikliğinin giderilmesi için başlatılan çalışmaların meyvesini verdiğini söyledi.

Samsun merkezinde birçok otel inşaatının yapımına başlanmasının sevindirici olduğunu kaydeden Vali Aksoy, “Samsun ili birçok alanda yatırımlar yapılan ve birçok konuda potansiyeli olan illerin başında geliyor. Kentimizde en büyük eksikliğimiz yeteri kadar yatak kapasitemizin olmamasıydı. Bu konuda özellikle son yıllarda çok önemli adımlar atıldı ve birçok yeni otellerin yapımına başlandı. Söz konusu otel yatırımları ilerleyen dönemde ilin gelişmesine katkı sağlayacak alt yapının oluşmasında bizlere önemli mesafeler aldıracak. Geçtiğimiz hafta sonu bu otelin temelinin atılacağı yerin hemen karşısındaki spor salonunda 40 ülkeden 350 sporcunun katılımlarıyla Dünya Judo Şampiyonası yapıldı. Bu amaçla ilimize gelen bazı sporcular konaklayacak otel bulamadı. Bu vesileyle ben Tavros Otel’i ilimize kazandıracak olan yatırımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Kentin son yıllarda yaptığı atılımın müteşebbislerinde dikkatini çektiğini söyleyen Tavros Otel Genel Müdürü İlhan Önder, temeli atılan otelin 4 yıldızlı Business Hotel sınıfında 340 yatak kapasiteli olup yaklaşık 18 milyon dolara mal olacağını ve yılbaşında bitirileceğini vurguladı. Konuşmaların ardından otelin temel atma butonuna Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, şirketin Türk-Rus-Kazak ortakları ve Sanatçı Bülent Serttaş birlikte bastı.