Çilek Rusya'da 20 bin çocuğun odasına girdi

268

Çilek Mobilya'dan yapılan açıklamaya göre, Çilek, Rusya'da Moskova başta olmak üzere Kafkaslardan Urallara, Altaylara ve Yakutistan;a kadar geniş bir coğrafyada 30'dan fazla şehirde 40'tan fazla franchise mağazasıyla faaliyet gösteriyor.

1995 yılında kurulan Çilek kuruluşundan 7 yıl sonra, 2002 yılında Rusya'da ilk mağazasını açtı. Rusya'nın en prestijli AVM'lerinde yer alan Çilek, Rusya genelinde Hoff zincir mağazalarında ayrıca Moskova'da 3KITA, Armada, Grand ve Tvoy Dom gibi şehrin en önemli mobilya AVM'lerinde yer alıyor. Ayrıca Yekaterinburg'da Gallery11 ve EMA'da Novosibirsk'te ise Bolshaya Medvedica AVM'de yer alıyor.

Rusya'da toplamda 6 bin metre kare alanda müşterilerine hizmet veren Çilek, 11 yılda 20 binden fazla çocuğun odasına girdi. Çilek, koleksiyonlarıyla çocuk odası trendlerini belirliyor. Flora ve Biconcept Rus çocuklardan yıllardır ilgi görüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çilek Mobilya Yurtdışı Satış Direktörü Talha Çilek, Rusya pazarının Çilek;in tüm ihracatının yüzde 10;unu oluşturduğunu ifade etti. Talha Çilek, şunları kaydetti:

"Rusya pazarı, detaylara ve sertifikalara çok önem veriyor. Tüm ürünlerimizde Rusya Standartları Enstitüsünün verdiği en yüksek güvenlik ve kalite belgesi olan Gost sertifikamız mevcut. Hem müşteriler hem de devlet bürokrasisi güvenliğe, teknik detaylara, sağlamlığa özen gösteriyor. Ancak dünya standartlarının da üstünde üretim yapan Çilek; Rusya'da anne babalarının güvenini, çocukların ise kalbini kazanabilmeyi başardı. Rusya'ya yaptığımız her iş seyahatinde buna şahit oluyoruz. Çilek'te çalıştığımızı duyanlar, hemen telefonlarında çocuklarının Çilek Odası'nda çektikleri fotoğrafları paylaşıyorlar, ürünlerden memnuniyetlerini anlatıyorlar."