TUSKON ve RUTİD Rus girişimcileri Türkiye'ye götürdü

319

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) İstanbul'da bu yıl 18'incisi düzenlediği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına Rusya'dan katılan RUTİD ve TUSKON üyesi 60 işadamı ve işkadını yeni ihracat kapılarını araladı.

TUSKON'un İstanbul'da düzenlediği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına bu yıl 130 ülkeden katılımın olduğunu söyleyen RUTİD Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Gündüz, organizasyonda bin 178 firmayı temsil eden bin 428 girişimcinin ağırlandığını ifade etti. Her yıl olduğu gibi Rusya'dan katılımın bu yıl da yüksek oranda olduğunu açıklayan RUTİD Yönetim Kurulu Üyesi, başta Moskova, Kazan, Ufa, Stavropol olmak üzere 10'a yakın Rus vilayetinden işadamlarının ve işkadınlarının Dünya Ticaret Köprüsü programına geldiğini söyledi.

resim tanımı girin

Bu yıl, inşaat, inşaat makineleri ve mobilya sektörüne hitap ettiklerini belirten RUTİD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Büyükballı ise "Ticaret Köprüsü'nde, Rusya'dan gelen işadamlarının da içinde bulunduğu 20 bini aşkın ikili görüşme yapıldı. RUTİD üyesi firmalarımız da birinci elden ürünlerini tanıtma fırsatı buldu." dedi.