Rus havayolu şirketi Transaero'nun Antalya tarifeli seferleri başlıyor

207

Moskova-İstanbul ve Moskova-Antalya yönlerinde tarifeli sefer düzenleme hakkı elde eden Rus havayolu şirketi Transaero’nun Genel Müdür Yardımcısı Dmitriy Stolyarov, RS FM’e yaptığı açıklamada Antalya uçuşlarına 1 Ağustos’tan itibaren başlamaya hazır olduklarını söyledi.

Moskova’dan İstanbul ve Antalya’ya tarifeli sefer düzenleyen havayolu şirketlerine bir yenisi eklendi. Artık Türk Havayolları ve Aeroflot’un yanı sıra Rus Transaero şirketi de Moskova-İstanbul ve Moskova-Antalya arasında tarifeli sefer düzenleyecek. Transaero, iki hatta da haftada 7’şer kez uçuş yapacak.

“İstanbul seferleri geç başlayabilir”

Transaero şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Dmitriy Stolyarov, RS FM’e yaptığı açıklamada “Göreve başlama notası gelir gelmez Antalya uçuşlarına başlamaya hazırız.” dedi. Antalya-Moskova arasındaki tarifeli uçuşlara 1 Ağustos itibarıyla başlayabileceklerini söyleyen Stolyarov, İstanbul’a yapılacak seferlerinse gerekli prosedürlerin tamamlanmamasının daha uzun sürecek olması nedeniyle daha geç yapılabileceğini belirtti.

“Fiyatlarımız uygun olacak”

Şu anda Türkiye’ye yaptıkları tüm seferlerde yıllık 1 milyon yolcu taşıdıklarını ifade eden Stolyarov, iki yeni hatta yapılacak tarifeli seferlerle yılda yaklaşık 100–150 bin yolcu daha taşımayı hedeflediklerini açıkladı. Transaero şirketinin Genel Müdür Yardımcısı, bilet fiyatlarının hem Rus hem de Türk yolcular için uygun olacağını umduğunu da sözlerine ekledi.

“Pazar büyük, herkese iş var”

Transaero, Moskova-İstanbul ve Moskova-Antalya yönlerinde Rusya ve Türkiye’nin en büyük havayolu şirketleri “Aeroflot” ile “Türk Hava Yolları”na rakip olacak. Bu durumu değerlendiren Stolyarov, “Bu alandaki pazar çok büyük, yolcu kapasitesi çok fazla. Dolayısıyla herkese yeterince iş olacaktır.” dedi. Rekabet hem yolcular hem de şirketler açısından iyi olduğunu vurgulayan Stolyarov, “Böylelikle şirketler verdikleri hizmetlerin kalitesini arttırmaya, uçuş güvenliğini daha üst seviyeye taşımaya ve yolcular için daha uygun olmaya çaba gösterecek.” diye konuştu.