Hayat Holding, Rusya operasyonu için 800 eleman alacak

1698

5 kıtada, 101 ülkede tüketicisiyle buluşan, 6 ülkede yer alan fabrika ve merkez ofisleriyle 5.000`i aşkın kişiye istihdam sağlayan Hayat Kimya, yakında devreye girecek Rusya operasyonu için satış, pazarlama, satın alma ve lojistik başta olmak üzere pek çok farklı pozisyonda 800 profesyonel alımı için düğmeye bastı.

Hızlı tüketim sektörünün önde gelen kuruluşlarından Hayat Kimya, yurtdışı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Grubun 2014 yılında Rusya Kazan bölgesinde 400 bin m2 toplam alanda devreye girecek temizlik kağıtları fabrikası ve Kazan merkez ofisi için 200’ü aşkın pozisyonda, mavi ve beyaz yakalı 800 profesyonel işe alınacak. Hayat Kimya 5.000’i aşkın çalışan kadrosuyla Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Afrika’dan Doğu Avrupa’ya girdiği bütün pazarlarda hızla büyüyor.

FMCG sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerin tam aksi bir stratejiye sahip olduklarının altını çizen Hayat Holding İnsan Kaynakları Direktörü Ayşın Argüden, “Hayat Kimya olarak çalışanlarımızı geleceğin yöneticileri olarak görüyoruz. FMCG Sektörünün tam aksine, Türkiye merkez ofis ve fabrikalarımızda çalışan personelimizi yetiştirip, onlara kariyerlerinde doğru bir plan çizip, yatırım yaptığımız diğer ülkelerde yönetici pozisyonlarına yerleştiriyoruz. Türkiye’den dünyaya açılan bir kurum olarak, girdiğimiz tüm pazarlarda nitelik, birikim, bilgi ve eğitimleri doğrultusunda insan kaynağımıza farklı üst düzey pozisyonlar ve imkanlar tanıyoruz. Yeni dünyanın firması olarak, dünyadaki değişen tüm trendleri takip ederek, kadromuzu bu niteliklere sahip elemanlarla kuruyoruz” dedi.

Argüden, transfer olunan ülkeye adapte olunması için o ülkeye gitmeden önce ve gittikten sonra çalışanlarını özel programlarla desteklediklerinin de altını çiziyor; “Ülke hakkında kapsamlı bilgilendirmeler, o ülkenin hukukunun, hassasiyetlerinin ve dilinin öğretilmesi, profesyonelin ve varsa ailesinin yaşayacağı semtin seçimi, çocuklar varsa eğitim olanakları gibi tüm ön hazırlıkları beraberce tamamlıyoruz. Kariyerlerinde üst basamaklara tırmanarak yeni bir ülkeye giden profesyonel, tüm adaptasyon sürecinde bizim tarafımızdan destekleniyor. Türk insanının hızlı uyumu ve yönetici olarak kendini çok kısa sürede sevdirmesi de her şeyi çok kolaylaştırıyor.”