Rus milyader Bodrumlu olacak

267

Muğla’nın Bodrum ilçesine 'Eclipse' isimli ultra lüks yatıyla gelen Roman Abromoviç tatili devam ediyor.

İngiltere'nin ünlü futbol kulüplerinden Chelsea'nin patronu Rus iş adamı Roman Abromoviç, sabah erken saatlerde Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımının Yönetim Kurulu Başkanı Aleksander Yaroslavsky ait olan bir yata geçerek kahvaltı yaptı.

Birlikte ayrı ayrı teknelerle tatile çıkan ikili daha sonra Abromoviç’in 160 metre uzunluğundaki dev yatına geçti. Yatta bir süre vakit geçiren Abromoviç ve Yaroslavsky yanlarında bulunan bir bayanla denize girip güneşlendi. Bir süre güneşlenen Aleksander Yaroslavsky daha sonra küçük bir motoryatla teknesine geçti.

Teknelerin ihtiyaçları personel tarafından giderildikten sonra ikili tekneleriyle Göltürkbükü Beldesin’den ayrılıp Yalı Beldesin’de bulunan Barbaros Koyu’na doğru yola çıktı. Barbaros Koyu'na demirleyen teknelerinden motoryatla ayrılan Rus milyarder Abromoviç ve Yaroslavsky Yalı beldesinde AB Bakanı Egemen Bağışın'da bulunduğu Kempiski otele geçti.

Birlikte tatile çıkan ikilinin sık sık futbol konuştuğu öğrenilirken, Bodrum’da birkaç gün daha kalarak koyları gezecek. Rus milyarderin Bodrum'da 200 milyon dolarlık bir otel yatırımı planladığı ve düzenli olarak bölgeye gelmeyi planladığı kaydediliyor.