Rus GAZ'ın yeni modeli Gazelle Next Türkiye'de

863

Rusya'nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü'nde Adapazarı'nda üretim yapan Gaz, yeni modeli Gazelle NEXT'i Türkiye pazarına sundu.

Rusya'nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü'nde Adapazarı'nda üretim yapan Gaz, yeni modeli Gazelle NEXT'i Türkiye pazarına sundu. Gazelle Next'in, bu yıl 4'ncüsü düzenlenen Comvex Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı'nda Türkiye prömiyeri yapıldı. Gazelle Next düşük işletme maliyeti, 3 yıl veya 150 bin kilometre garantisi, 20 bin kilometre bakım aralığı ve ekonomikliği ile dikkat çekiyor.

GAZ Ticari Araçlar Dünya Başkanı Bo Inge Andersson, Gazelle Next'in Türkiye prömiyerinde yaptığı konuşmada, Türkiye'deki yatırımlarının ihracat açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "Marka olarak bugün Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Özbekistan'da pazarın yüzde 50'den fazlasına sahibiz. Amacımız, Türkiye hafif ticari araç pazarında da aktif ve önemli oyuncu olmaktır. 2014'ten başlayarak 2016 yılına kadar Türkiye pazarında yüzde 5-10 aralığında bir Pazar payı hedefliyoruz. Bunun yanında ayrıca Türkiye'den ihracat hedeflerimizi gerçekleştirmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu. Andersson, şunları söyledi:

"GAZ olarak küresel satışlarda etkin bir rol oynamak ana hedefimiz. Bu açıdan Türkiye'de başarılı olmamız çok önemli. Hedef pazarlarımız Ortadoğu ve Afrika ülkeleri olacak. Bunun yanında Türkiye'deki üretimimizi artırmak istiyoruz. Next, Türkiye şartları için ideal bir araç. Fiyatı, yakıt tüketimi, ekonomikliği, konforu, yedek parça fiyatları ve teknolojisiyle Türkiye pazarında sağlam bir yer edineceğimize inancım tam. Türkiye'de yakın gelecekte 6 farklı model lanse edeceğiz. Bu durum Türkiye'ye verdiğimiz önemin bir başka göstergesidir."

Türkiye'deki üretimlerini Mersa Otomotiv ile birlikte sürdüklerini hatırlatan Andersson, "Bu işbirliğimiz gerek iç pazarda gerekse de ihracatta önemli bir argüman olacaktır. BDT ülkelerindeki Pazar paylarımıza yaklaşmak için yoğun bir tempoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mersa Otomotiv ile olan ilişkilerimizi genişletmeyi de planlıyoruz" şeklinde konuştu.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu da klasikleşen Rus sağlamlığı başta olmak üzere taşıma kapasitesi, teknolojisi, kaliteli satış sonrası hizmetleri, ekonomik kullanım maliyeti, konforu ve ciddi bir fiyat avantajı ile rekabet ortamında Gazelle Next ile yer alacaklarını belirterek, "Rusya'da önemli bir yeri olan GAZ Ticari Araçlar ve Mersa Otomotiv'in yarattığı sinerji ile sektörümüzde önemli bir rol üstleneceğimizi düşünüyorum Mersa Otomotiv Distribütörlüğü'nde Türkiye'de bulunan GAZ ürünleriyle ülkemizin her bölgesinde var olmak istiyoruz. Bayi yapılanmamızı bu paralelde yürüterek, bugün 14 yetkili satıcı,36 yetkili servis olmak üzere 50 adet olan hizmet noktamızı kısa sürede 70 adede çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

GAZELLE NEXT TÜRKİYE YOLLARINDA

Euro 5 normlarına uygun, 120 beygirlik güçlü Cummins turbo 2,8 lt. dizel motor, ZF direksiyon sistemi, Bosch ABS fren sistemi, Jantsa gibi dünyaca ünlü yerli ve yabancı komponentlerle üretilen Gazelle NEXT, kolay sürüş imkanı ile ağır yol koşullarındaki başarısıyla göz dolduruyor. Rahat ve ferah iç kabini ile mükemmel sürüş imkanı sunan Gazelle NEXT, konforu ve fonksiyonel teknik çözümleri ile de beklentileri karşılıyor. Hidrolik direksiyonu, ısıtmalı-elektrikli dikiz aynaları, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı ile Gazelle Next en gelişmiş teknolojik donanımlarıyla öne çıkıyor.

Türkiye'de üretilecek olan Gazelle NEXT, galvanizli gövdesi, her türlü üst yapının kolaylıkla uygulanabildiği monoblok şasisi, rakipsiz dönüş yarıçapı ve avantajlı yakıt tüketimi ile ticareti bilen herkesin aracı olacak. Ergonomik yapısına paralel olarak yüksek güvenlik donanımlarına sahip, 3,5 ton ağırlığı ve 20 m3'e varan yüksek taşıma kapasitesiyle en zorlu yol koşullarında bile mükemmel çözüm sunan Gazelle NEXT, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinin en popüler hafif ticari aracı olma özelliğini taşıyor.