RUTİD’den St. Petersburg çıkarması

320

Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD) yönetim kurulu üyeleri iki günlük St.Petersburg gezisinde bir dizi iş görüşmesinde bulundu.

Gezinin ilk ayağında RUTİD Başkanı Esat Sarı ve yönetim kurulu üyeleri Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısı için St. Petersburg kentine gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı diğer iş adamları ile birlikte karşıladı. RUTİD yetkilileri heyette yer alan bakan ve diğer yetkililerle ikili görüşmeler yaptı. RUTİD yetkililer St.Petersburg temsilciliğinin de bulunduğu Rusya Ticaret ve Sanayi Odası’na geçildi.

St.Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası'nda RUTİD temsilciliğini ziyaret eden yönetim kurulu, St.Petersburg temsilcisi Yasin Kürşad Demiralp'ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

resim tanımı girin

RUTİD heyeti St.Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vladimir İvanoviç ve Birinci Başkan Yardımcısı Yuriy Nikolayeviç ile görüşmelere geçildi. RUTİD'in varlığı ve yaptığı faaliyetler ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca RUTİD ve St.Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılacak iş birliği anlaşması ile ilgili ön görüşme yapıldı.