Rusya’da Türk girişimciden inşaat sektörüne İş Destekleme Merkezi

1590

Rusya’da Türk ve Rus firmalarına iş elbiseleri tedarik eden Spetsforma Genel Müdürü Okan Sevim, iş piyasasında daha profesyonel danışmanlık ve değerlendirme hizmetleri sunmak için İş Destekleme Merkezi adlı yeni bir şirket kurdu. Profesyonel düzeyde Rusya piyasasında faaliyet gösteren Türk iş adamı, otel, restoran, fabrika, süpermarket, hastane, inşaat firmalarının yanı sıra, Rus resmi kurumlarına iş elbisesi tedarik ediyor.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Sevim, Rus şirketiyle ortaklık kurarak yeni faaliyet alanını başlattıklarını kaydetti. Sevim, “2004 yılından bu yana piyasada başarılı şekilde faaliyet gösteren Tsentr Podderjki Biznesa (İş Destekleme Merkezi) ile ortak olduk. Bu firma Rusya’da danışmanlık alanında lider durumunda. Esas faaliyet alanımız şunlar: İnşaat ve teknik, teknik gözetim, mahkeme bilirkişi incelemesi, değer biçme ve bilirkişilik hizmetleri, projelendirme. Şirketimizin ana faaliyet alanı değerlendirme hizmetleridir. Değerlendirme hizmetini detaylı şekilde açmakta fayda var: Bina, tesis, arsa, makina, teçhizat, teknolojik hatların değerlerinin belirtilmesi, kira ücretinin oranının değerlendirilmesi, mülkiyetin (patent, lisans, ticari markaların ve başka), talep haklarının (alacaklar dahil olmak üzere) değerlerinin belirtilmesi.” bilgisini verdi.

Rusya’nın çeşitli bölgelerine açılmayı hedefliyoruz

Moskova dışında Rusya’nın çeşitli bölgelerinde faaliyetlerini geliştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Sevim, “Biz faal olarak gelişmekteyiz, yeni ofis ve bölgesel bölümlerimizi açmaktayız. St.Petersburg, Soçi, Kazan gibi büyük kentlerde şubelerimiz var artık. Danışmanlık hizmetlerine iş dünyasında önemli görev düşüyor. Çünkü muazzam şekilde kalkınma sürecini yaşıyoruz, her gün mevzüat, ekonomik gösterge ve analiz temelleri değişiyor. Dolayısıyla verimli çalışmayı ancak profesyonel uzmanın desteğiyle sağlayabilirsiniz.” dedi.

Türk-Rus ekonomik ilişkilerinde yeni faaliyet başlatıyoruz

Türkiye ve Rusya arasında ekonomik-ticari ilişkiler giderek arttığını kaydeden Türk girişimci, “Rusya’da Türk firmaları başarılı şekilde faaliyet gösteriyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Soçi Olimpiyat tesislerinde Türk inşaat firmalarının çalışmalarını övdü. Bizim şirket, genel olarak Türk firmalarının sık sık karşılaştığı sorunları çözmekle uğraşan bir kurum. Adı üzerinde iş dünyasını destekleyen kurum. Önceliğimiz zaten bu. Ayrıca Türk iş dünyasıyla başlatacağımız faaliyet uluslar arası işbirliğimizi artıracak. Aynı şekilde Türkiye’de iş yapmayı planlayan Rus firmalarına da hizmetler sunmaya hazırız. Ruslar Türkiye’de daha fazla gayrımenkul almaya başladı. Türk firmalarıyla ortak programlar da uygulamayı hedefliyoruz. Şirketimiz, tecrübeli inşaat bilirkişi uzmanları, teknik kontrol mühendisleri, inşaat konularında hukuk danışmanları ve araştırma düzenlenme mühendislerinin kadrosuna sahip. Profesyonel inşaat danışmanlığını yapan şirketimiz çoğu firmanın inşaat çalışmalarını kontrol eder, piyasada bizi iyi referans olarak verirler, şirketimize güvenirler.” diye konuştu.

İnşaatla ilgili mahkemelik konuların çözülmesinde büyük tecrübeye sahip olduğunu kaydeden Sevim, “Şirketimiz mahkemede proje dökümantasyonu incelenmesi, ayrıca izinsiz olarak kurulan tesislerin yasallaştırılması konusunda profesyonel yardımı sağlar. Şirketimiz şimdiye kadar yaklaşık 250 davada başlıça uzman şirketi olarak tayın edildi. Faal olarak Moskova ve Moskova çevre bölge mahkemeleriyle işbirliği gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Moskova’da merkez ofis

Aviamotornaya sokağı, ev 12, ofis 805

8 800 100 0270

+7(495) 999-50-26

8916 511 73 70

www.wbsc.com

www.spetsforma.ru

Şubeler

St.Petersburg. 3. Liniya No 6 +7(812)921-11-38

Kazan Dekabristov sokağı, No 158 +7(843)251-251-3

Soçi Kooperativnaya sokağı, No 8 +7(988)238-00-48

Krasnodar Krasnıh Partizan sokağı, No 489, ofis 606 +7(988)241-30-30