Rusya’nın TOKİ’si Türk yatırımcılara destek olacak

401

Rusya’nın başkenti Moskova’da üçüncüsü düzenlenen Rus üst düzey bürokratların katıldığı Rusya Federasyonu Yapı Yatırım Forumu 5-6 Mart tarihleri arasında Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD) Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Dünyaca ünlü Kremlin Sarayı’nın yanında bulunan Gostinny Dvor’daki forum alanında yapılan toplantıda yapı sektörü ile ilgili gelişmeler ele alındı.

Toplantı kapsamında RUTİD Yönetim Kurulu Üyesi, Akfa Holding Rusya Genel Müdürü Muharrem Kaçmaz bir konuşma yaptı.

resim tanımı girin

Türk yatırımcılarının ve inşaat şirketlerinin karşılaştıkları sorunları dile getiren Kaçmaz, Türk yapı sektörünün Rusya’da riskleri minimuma indirmek adına Rusya’nın TOKİ’si gibi bir kılavuza ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

RUTİD ve Rusya’nın TOKİ’si olarak adlandırılan Rusya Konut Geliştirme Fonu (RHDF) arasında imzalanan memorandumu hatırlatan Kaçmaz, bu anlaşmanın Türk yapı sektörü temsilcilerinin yol haritası niteliğinde olduğunu açıkladı.

Programa Milletvekili Elena Nikolayeva, Rusya Konut Geliştirme Fonu Başkan Yardımcısı Svetlana Kuznetsova, Milli İnşaatçılar Birliği Yöneticisi İlya Ponomarev, Jilişniy Kapital şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Vadim Juk ve RUTİD üyesi iş adamları katıldı.