RTİB’den MÜSİAD’a uluslar arası fuar konusunda destek sözü

163

Rusya'da faaliyet gösteren Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (MÜSİAD), 26-30 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacak 15. MÜSİAD Uluslararası Fuar konusunda destek sözü verdi.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Bostan ve diğer üyeleri, RTİB’i ziyaret etti. RTİB Moskova merkez ofisinde düzenlenen görüşmeye RTİB Yönetim Kurulu üyesi Sabahhatin Yavuz, Türkiye Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Şamil Acar, RTİB Genel Sekreteri Vladimir Solotsinski ve başka üye iş adamları katıldı. Toplantıda Çalkan Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalkan, MÜSİAD’ın yeni Moskova Temsilcisi olarak iş adamlarına tanıtıldı.

Toplantıda MÜSİAD Başkan Yardımcısı Bostan, yapılacak 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı, 18. Uluslararası İş Forumu (IBF) IBF Kongresi ve ayrıca High Tech Port by MÜSİAD Yüksek Teknoloji Fuarı konusunda kısa bilgiler verdi.

Bostan, “Derneğimiz kurulduğu 1990 yılından bu yana çeşitli faaliyet ve çalışmalar yaptı. Bunlar uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkı sağladı. Derneğimiz, iş adamlarımızın yurtdışına açılmasını teşvik etmek, onların ihracat, ithalat, yatırım ortaklıkları ve teknoloji alışverişi gibi alanlarda uluslar arası ilişkilerini geliştirme hususunda büyük çalışmalar yapıyor. Fuar ve forumlarımız da bu amaçlara hizmet ediyor.” dedi.

resim tanımı girin

Dünyanın bir çok ülkesinden iş adamlarının fuar ve foruma katılacağına işaret eden MÜSİAD Başkan Yardımcısı, Rusya’dan daha fazla katılımcı konusunda RTİB’den yardım talebinde bulundu.

Elçilik Ticaret Müşaviri Acar, konuyla ilgili gereken desteği vereceklerini ifade ederek, “Elimizden gelen her şeyi yapacağız. RTİB tarafından da ciddi destek görecek. MÜSİAD’ın fuarı ve forumunun başarılı geçmesi konusunda katkılarımız devam edecek.” dedi.

RTİB üyeleri de Rusya’dan katılım konusunda gereken desteği sağlayacaklarını ifade etti.