Ağaoğlu'ndan Rusya'ya 3 milyar dolarlık dev proje

492

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük konut projelerinin sergilendiği CNR Emlak 2014 Fuarı başladı.

Fuarda üç adet konut ve işyeri projesini sergilediklerini belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, özellikle yabancı yatırımcılardan talep gördüklerini söyledi. Fuardan beklentilerinin yabancı yatırımcıya Türkiye’yi, şirketlerini ve projelerini tanıtmak olduğunu ifade eden Rahvalı, Rusya’dan 3 milyar dolarlık kentsel dönüşüm projesi teklifi aldıklarını kaydetti.

Bu teklife uzak olmadıklarını belirten Rahvalı, “Proje detayları bize ulaştığında inceleyeceğiz. Bu yatırıma uzak değiliz. Teklifi cazip bulursak değerlendireceğiz. İş gücümüz ve nitelikli insan kaynağımız var. Bu projeyi rahatlıkla yapabiliriz.” diye konuştu.

Özellikle Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkeleri başta olmak üzere Kuzey Avrupa ve Rusya’dan yatırım teklifleri aldıklarını dile getiren Rahvalı, bu ülkelerden birçok yatırımcı ile görüştüklerini ifade etti.

Bu yatırımcıların bazılarının ülkelerinde proje geliştirip kendilerini yatırıma çağırdığını bildiren Rahvalı, cazip gördükleri yatırım tekliflerini de değerlendiklerini aktardı. Fuarda 3 adet proje tanıttıklarını kaydeden Rahvalı, “Özellikle Maslak 1453 projesine yabancı yatırımcılardan çok talep geliyor. İki tane kuleyi Suudi Arabistanlı yatırımcılar aldı. Bunun dışında finans merkezini tanıtıyoruz ama satışına başlamadık. Ayrıca finans merkezinin bitişiğinde ofis projesi de geliştiriyoruz. Burada 113 bin metrekare bir inşaatımız söz konusu, bunun 30 bin metrekaresi kule şeklinde bir ofis. Onun altında AVM ve kültür merkezi bulunuyor. Daha reklam bile almadan bu ofislerin tamamını 2 ay içinde satmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

14 Eylül’e kadar devam edecek ve 200’ün üzerinde konut projesi görücüye çıktığı CNR Holding kuruluşlarından Sine ve İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilen fuara, 4 günde 25 binin üzerinde ziyaretçinin katılması bekleniyor. Ortadoğu, Türk cumhuriyetleri, Katar, Kuveyt, Ürdün, İran ve Rusya’dan da firmalar CNR Emlak Fuarı’na katılım gösterdi.