Rus vali bitmeyen tiyatro inşaatı için Türklerin çağrılmasını istedi

394

Rusya’nın Avrupa’nın ortasındaki kenti Kaliningrad Bölge Valisi Nikolay Tsukanov, uzayan tiyatro inşaatını incelerken, Türk müteahhitlerin kaliteli ve hızlı inşaat yapmasını örnek gösterdi ve Türk inşaatçıların davet edilmesini istedi.

Bölgenin Svetlogorsk kentinde inşaat tesislerini gezen Rus vali çalışmaları inceledi. Türk müteahhitlerin tiyatro binası inşaatına davet edilmesini isteyen vali Tsukanov, “İnşaatın tamamlanması için Türk uzmanları davet edelim. Türklerin nasıl inşaat yaptığını ve çalıştığını iyi bilirim. Kazakistan’ın başkenti Astana’da nasıl futbol sahaları, buz hokeyi tesisleri, uluslar arası EXPO-2017 fuarı için konferans salonu inşa ettiklerini gördüm. Kalite hemen belli oluyor. Türklerin inşaatlarının güzelliği şurada: Onlar Rus inşaat norm ve kaidelerine göre iş yapıyor, onlar Rusya’da kayıtlı.” övgüsünde bulundu.

resim tanımı girin

Türk işçilere kota verilmesini savunan Rus vali, “Önemli olan zamanında tesisin teslim edilmesi. Gerekirse Türklere kota verelim. Türkler daha hızlı yapar. Hemen acele edelim.” diyerek Türklerin hızlı, kaliteli ve makul fiyatlarla iş yaptığını söyledi.

Yerel basın da 2009 yılında başlatılan tiyatro binasının henüz tamamlanmamasını eleştirdi.