Türk otomotiv sektöründen RUTİD’e ziyaret

261

Bursa otomobil sektörünün önde gelen şirketleri pazar araştırması için Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. İş adamları Rusya pazarı ve sektör hakkında bilgi almak için Moskova’da faaliyet gösteren Rus Türk İşadamları Derneği’ni (RUTİD) ziyaret etti.

Rusya’da resmi makamlar ve sektör temsilcileri ile görüşen Türk girişimciler pazardan umutlu. RUTİD’de düzenlenen toplantıda sektörü değerlendiren iş adamları, gümrük sorunları ve diğer lojistik sorunların dikkate alınması durumunda, Rusya’da yatırım yaparak iş yapmanın daha başarılı olacağı üzerinde durdu.

Cihan Haber Ajansı’na açıklamada bulunun Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (Bugiad) Otomotiv Komitesi Başkanı Kemalettin Bayram, Bursa’dan 7 iş adamıyla beraber Moskova’ya otomotiv sektöründe yatırım ve ticaret amaçlı incelemelerde bulunmak için geldiklerini söyledi.

resim tanımı girin

Rusya’da Delovaya Rossiya ve RUTİD gibi kurumlarda görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Bayram “Görüşmelerimiz neticesinde olumlu sonuçlar aldık, umarım iyi işler çıkar. Zaten Rusya ile ticaret yapan birçok üyemiz var, şimdi yatırım yapmayı düşünenler de var. Bu konuda çalışacağız. Rusya otomotiv sektörü gerçekten büyük ve gelecek vaat eden bir alan… Buradan St. Petersburg’a geçeceğiz. Orada da bir dizi görüşmeler ve ziyaretler olacak. Umarım orada da olumlu çalışmalar yaparız.” temennisinde bulundu.

Görüşme sonunda Bursalı iş adamları, Rus iş adamlarına ve RUTİD yetkililerine çeşitli hediyeler ve plaket takdim etti.