Zorlu Holding’den Tataristan’a enerjik çıkarma

534

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti elektrik enerji sorununu çözmek için Zorlu Holding’le ortak çalışma grubu oluşturdu.

Tataristan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazıf Zorlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Ortak elektrik üretimi öneren Minnihanov, “Bugün Tataristan Cumhuriyeti’nde, özellikle başkent Kazan’da elektrik enerjisi kıtlığı var. Özellikle de Kazan’da Cumhuriyet Hastanesi, Alabuga Özel Ekonomik Bölgesi’nde. Elabuga’da şirketlerin artan talebi doğrultusunda elektrik enerjisine ihtiyacımız var.” dedi.

resim tanımı girin

Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov ortak elektrik enerjisine ilişkin konuları incelemek için Çalışma Grubu oluşturacaklarını söyledi. Gruba Türk ve Tatar enerji uzmanları dahil edilecek.

Taraflar ayrıca bölgede tekstil üretimiyle ilgili konuları da ele aldı. Tataristan tarafı bölgenin potansiyelinin göz önünde bulundurulmasını ve tekstil üretimi yapılmasını önerdi. Tekstil alanında yatırım imkanları için de çalışma grubu oluşturulacak.