Kastamonu Entegre’den Türkiye Kazan Başkonsolosu’na ziyaret

300

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Hayat Holding'in Yurt Dışı İştirakleri Genel Müdürü Onur Güven, Türkiye’nin Kazan Başkonsolosluğu’nu ziyaret ederek görüşmeler yaptı.

Başkonsolos Turhan Dilmaç ile görüşen Hayat Holding’e bağlı Kastamonu Entegre Rusya Genel Müdürü görevini de yürüten Güven, Tataristan’ın Alabuga Özel Ekonomi Bölgesi ve Naberijniy Çelni kentinde yatırımlarla ilgi bilgi verdi.

Rusya’da dev yatırım programını uygulamaya koyan Hayat Holding, Nisan ayında açtığı Kastamonu Entegre MDF fabrikasının ardından, Hayat Kimya kağıt fabrikasında da Ocak ayında üretime başlıyor. Hayat Holding’in Alabuga özel ekonomi bölgesindeki yatırımları 500 milyon dolara ulaştı.

Kasım ayında yaptığı açıklamada Güven, “Alabuga özel ekonomi bölgesinde bürokrasi yok. Yerel yönetimler yabancı yatırımcıyı teşvik ediyor. Alt yapısı hazır organize sanayi bölgesini bulduk. Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov başta olmak üzere destek görüyoruz. Tataristan yatırımımız dünyada bugüne kadar yaptığımız yatırımlar içinde en kısa sürede yapılan en iyi yatırım.” değerlendirmesinde bulunmuştu.