Rus Bakan: Türk inşaatçılar Rusya’da yabancı değil

220

Rusya Bayındırlık ve Kamu Hizmetleri Bakanı Mihail Men, Türk müteahhitlerin Rus inşaat sektörüne ilgi duyduklarını söyledi.

Fransa’nın Cannes kentinde yapılan MIPIM Yapı İnşaat Fuarı çerçevesinde basına konuşan Rus bakan Türk inşaat firmalarının Rusya’da yaptığı faaliyetleri anlattı. Rus bakan Men, “Rusya piyasası için Türk inşaat firmaları artık yabancı değil. Türk müteahhitler Rusya’da çok çalışmalara imza atıyor. Hem müteahhit hem de yatırımcı olarak. Türk inşaat firmalarının Rusya piyasasına ilgisi azalmıyor, tam tersi giderek artıyor.” dedi.

Fuar çerçevesinde Türk firmalarıyla anlaşmalar yaptığına işaret eden Rus bakan, Nisan ayında da Türk iş dünyası temsilcileriyle Rusya’nın başkenti Moskova’da bir araya geleceklerini ifade etti.

Rus bakan Men, Mayıs ayında Rusya’nın St. Petersburg kentinde Uluslararası Ekonomik Forum çerçevesinde yapılan iş kahvaltısında Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı İgor Şuvalov ile birlikte Rus ve Türk İşadamları Derneği (RUTİD) Başkanı Esat Sarı bir araya gelerek Rusya'da yatırım imkanlarını değerlendirmişti.