Elvan: Nükleer santralle ilgili bize ulaşan bir şey yok

45

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Akkuyu Nükleer Santral inşaatının durması ile ilgili kendilerine henüz ulaşan bir şey olmadığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı ziyaretinde gazetecilerin Rusya ile yaşanan sorun sonrası Akkuyu Nükleer Santral inşaatının durması ve sözleşmenin iptal edilip edilmediği yönündeki soruyu cevapladı. Elvan, "Hayır şu aşamaya kadar bize ulaşmış bir şey söz konusu değil. Biliyorsunuz ihracatçılarımıza yönelik bazı tedbirleri aldık. Bu tedbirleri almaya devam edeceğiz. Biz Rusya ile böyle bir sıkıntının yaşanmasını istemiyoruz. Mümkün olduğunca bu konuda hassas olmaya çalışıyoruz. Umuyor ve diliyoruz ki aynı hassasiyeti Rusya da gösterir." şeklinde konuştu.

Elvan, ertelenen Çukurova Bölgesel Havaalanı ihalesi ile ilgili soruya ise şöyle cevap verdi: "Çukurova bölgesel hava limanını yapacağız. Herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil. Bu gece Ulaştırma Bakanımız ile görüştüm. Ulaştırma Bakanımız teklif verecek olan bazı firmaların süre istemesi yönünde bir talepleri olduğu yönünde bir bilgi aktardı. Dolayısıyla bu yatırımlarımızın her birini gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygısı olmasın."

CİHAN HABER AJANSI'NIN BAKAN ELVAN'I TAKİP ETMESİ ENGELLENDİ

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Vali Özdemir Çakacak'ın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı ziyaret etti.

Elvan'ın Vali Özdemir Çakacak'ı ziyaretinde bir sorun yaşanmazken Cihan Haber Ajansı muhabirinin Büyükşehir Belediyesi'ni ziyareti, Valilik Basın Müdürü Sultan Cihan tarafından engellendi. Sultan Cihan, talimatın Elvan'ın basın danışmanından geldiğini iddia ederek, Cihan muhabirinin diğer programlara da alınmayacağını söyledi.