Rusya ve Türkiye’den ortak demiryolu hamlesi

498

Rusya Demiryolları kurumu (RZD) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Türkiye toprakları üzerinde ortak bir projeye imza atabilir.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Innotrans-2016 fuarına katılan RZD başkanı Oleg Belozerov ve TCDD başkanı İsa Apaydın bir araya geldi.

Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belozerov, Türkiye ile ortak bir projede yer alabileceklerini, Türk tarafından teklif aldıklarını söyledi.

Belozerov, “Türk meslektaşlarımız, bizim Türkiye’ye giderek orada ortak bir faaliyette bulunma ihtimalini değerlendirmemiz halinde çok memnun olacaklarını ifade ettiler. Rusya Demiryolları’nın çalışmalarına karşı profesyonel saygıları var. Fakat nasıl bir proje olacağı konusunda ayrıntılı bir görüşme yapmadık.” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.