Erdoğan, Crown Plaza'da salı akşam iş adamlarına hitap edecek

177

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 15-17 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Rusya ziyareti öncesi, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan da 200'e yakın iş adamı ile 14 Mart'ta Moskova'ya geliyor. Çağlayan'ın da katılımı ile iş adamlarının ilk toplantısı 14 Mart'ta Radisson Ukrayna otelinde saat 21:30'da yapılacak.

15 Mart'ta ikili görüşmeler 13:00-18:00 arasında yine Radisson Ukrayna otelinde yapılacak. Başbakan Erdoğan'ın konuşmacı olarak katılacağı "İş Forumu" toplantısı ise talep fazlalığı nedeni ile Crown Plaza World Trade Center'a alındı. Erdoğan'ın iş adamlarına hitabı 15 Mart'ta saat 20:30'da gerçekleşecek.

Ticaret Müşavirliği'nin konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

A. 15 MART 2011 SAAT 13:00-18:00 İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ (RADISSON UKRAYNA)
 
1. Ülkemizden bu ziyaret için 190 kişilik bir işadamları heyeti de gelmektedir.
 
2. Sözkonusu heyet, 15 Mart 2011 Salı günü saat 13:00'den itibaren Radisson Ukrayna Otelinde ikili iş görüşmeleri programı dahilinde Rus Firmaları (Rusya'da mukim siz Türk işadamlari+Rus işadamları) ile ikili iş görüşmeleri gercekleştireceklerdir. Sözkonusu programa katılmak isteyen işadamlarımız bahsekonu saatlerde Radisson Ukrayna Oteline geleceklerdir. Toplantı salonunda Rusya'da mukim sivil toplum örgütlerimizin ve merkezden gelen sivil toplum örgütlerimizin kayıt masaları olacaktır. Oradan bilgi alarak ve kaydınızı yaptırarak Türkiye'den gelen işadamları ile görüsebilirsiniz.
 
3. İkili iş görüşmeleri 14:00-17:00 arasında düzenlenecek ve sonrasında da Radisson Ukrayna Otelinde bir akşam yemeği organize edilecektir.
 
B. 15 MART 2011 SAAT 20:30-SN. BAŞBAKANIMIZIN HİTAP EDECEĞİ FORUM (CROWN PLAZA WORLD TRADE CENTER 4. GİRİŞ)
 
1. İşadamlarımızın yoğun ilgisi ve Müşavirliğimizin de hiçbir işadamımızın dışarıda kalmasını istememesi nedenleriyle, Başbakanımızın hitabının gercekleşeceği Forumun düzenleneceği Otel son kez kaydıyla, değiştirilmiştir.
 
2. Bu çerçevede, forum, Crown Plaza kompleksi içerisinde bulunan World Trade Center'in 4. Girişindeki 800 kişilik salonda düzenlenecektir.
 
3. Forumun tarihinde ve saatinde bir değişiklik olmamıştır. (15 Mart 2011 Salı günü saat 20:30)
 
4. Foruma katılım için herhangi bir sayı kısıtlaması yoktur, bir önceki mailimizde belirtilen "her firmadan bir yetkili gelsin" ibaresi de iptaldir.
 
5. Öte yandan, foruma katılacağınızı bir önceki maillerde ilettiğimiz gibi MUTLAKA (üye olmasanız dahi) Rusya'daki sivil toplum örgütlerimizin e-posta adreslerine ( info@rtib.com; katerinadeik@gmail.com; rutid.moscow@gmail.com; russia@tuskon.org ) iletiniz.
 
6. Katılım teyidinizi Müşavirliğe degil yukarıdaki e-posta adreslerine yapacağınızı bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.
 
7. Başbakanlık Protokolünün bizden isteği doğrultusunda, siz işadamlarımızdan istediğimiz tek şey, saat 17:00'den itibaren Crown Plaza World Trade Center'in 4. Girişindeki Salonun girişinde RTİB-RUTİD-DEİK-TUSKON'un ortaklaşa bulunacağı kayıt masasından "yaka kartlarınızı" almanız ve foruma bu kartlar ile girmenizdir. Yaka kartlarınızın hazırlanması için de yukarıda belirttiğimiz üzere, foruma katılımınızın teyidi gerekecektir. Başbakanlık Protokol bizlerden katılımcıların tamamının listesini istediği için de lütfen katılım teyidinizi en geç pazartesi günü saat 11:00'a kadar adı geçen sivil toplum örgütlerimizin e-posta adreslerine iletin.
 
8. Başbakanımızın ve ziyarete katılan tüm Bakanlarımızın ve Rusya Federasyonu Başbakanı veya Başbakan Yardımcısının katılacağı bir Forum olması nedeniyle siz işadamlarımızdan ricamiz kıyafet konusunda hassas olmanız ve takım elbise ile gelmenizdir.
 
C. 14 MART 2011 SAAT 21:30-TÜRKİYE'DEN GELEN İŞADAMLARIMIZA YÖNELİK DEVLET BAKANIMIZ SN. ZAFER ÇAĞLAYAN'IN DA KATILIM SAĞLAYACAĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
 
1. 14 Mart 2011 tarihinde Türkiye'den gelen işadamlarımıza yönelik bilgilendirme amaçlı Devlet Bakanımız Sn. Zafer Cağlayan başkanlığında Ticaret ve Gümrük Müşavirlikleri ile RTİB ve RUTİD temsilcilerinin de aralarında bulunduğu konuşmacılar tarafından Radisson Ukrayna otelinde saat 21:30'da bir toplantı gerçeklestirilecektir. Sözkonusu toplantıya arzu eden işadamlarımız da katılım sağlayabilirler.

Kaynak: Haberrus